Pasiekta pergalė aplinkosaugos byloje

Advokatų profesinės bendrijos Kenstavičius ir partneriai klientui pavyko pasiekti pergalę aplinkosaugos byloje. Juridinis asmuo buvo nubaustas už tai, kad jis ilgiau kaip vienerius metus savo veiklos teritorijoje laikė nepavojingas atliekas – skaldą. Pažeidimo protokole buvo nurodyta, kad juridinis asmuo pažeidė Atliekų tvarkymo taisykles bei Aplinkos apsaugos įstatymą.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiamoje nutartyje nurodė, kad institucija, surašiusi pažeidimo protokolą (t. y. Aplinkos apsaugos departamentas), išvadas apie atliekų realų buvimą padarė tik iš juridinio asmens dokumentacijos. Teismas atkreipė dėmesį į tai, kad juridinis asmuo neigė atliekų buvimą savo teritorijoje, todėl protokolą surašiusi institucija turėjo surinkti objektyvius įrodymus, patvirtinančius atliekų laikymą juridinio asmens teritorijoje.

Nurodytų aplinkybių pagrindu teismas galiausiai patenkino juridinio asmens skundą ir Aplinkos apsaugos departamento nutarimą panaikino. Bylos baigtis svarbi ir tuo, kad juridiniam asmeniui nekils rizikos būti pašalintam iš viešųjų pirkimų. Viešųjų pirkimų įstatymas leidžia pašalinti iš viešojo pirkimo dalyvį, kuris yra pažeidęs aplinkos apsaugos įpareigojimus. Todėl priimtas teismo sprendimas leis klientui išvengti rizikos dėl pašalinimo iš viešojo pirkimo procedūrų.

Rašyti komentarą