Žiniasklaidos teisė

Aktualios naujienos, straipsniai ir apžvalgos

Advokatas Dainius Kenstavičius skaitė pranešimą

2018-04-07 advokatas Dainius Kenstavičius jaunųjų žurnalistų festivalyje „Dramblys“ 2018 skaitė paskaitą tema „Žiniasklaidos laisvės teisiniai apribojimai“. Jaunųjų žurnalistų festivalis „Dramblys“ – tai trijų dienų jaunųjų žurnalistų susitikimas, į kurį iš visos Lietuvos susirenka moksleiviai, studentai, jaunimas – jaunieji žurnalistai ir jų mentoriai – žiniasklaidoje puikiai žinomi žurnalistikos profesionalai. Festivalio metu įvairiomis žurnalistikos ir žiniasklaidos temomis vyksta...
Daugiau

Internetas – daugiau laisvės. O atsakomybės?

Asmens teisių į privatų gyvenimą, į garbę bei orumą apsaugos lygis virtualioje erdvėje turėtų būti ne mažesnis, nei naudojantis tradicinėmis žiniasklaidos priemonėmis. Analogiškai, ir atsakomybė už asmens teisių pažeidimus internete neturėtų būti mažesnė nei už tokius pačius pažeidimus spaudoje, radijuje ar televizijoje. Plačiau skaitykite čia.
Daugiau

Apie ekologines problemas galima kalbėti drąsiau

Lietuvoje jau formuojasi teismų praktika, kuri gali būti laikoma žingsniu pirmyn didesnės žodžio laisvės link, kai publikacijos yra susijusios su ekologinėmis temomis. Pavyzdžiui, įmonei, valdančiai atliekų saugojimo pastatą, nepavyko prisiteisti neturtinės žalos iš fizinio asmens, kuris ją apkaltino „žmonių tručijimu“ ir šeimos susargdinimu (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2010 m. lapkričio 9 d. nutartis).
Daugiau

Atsakomybė: žurnalisto ar žiniasklaidos priemonės?

Asmens garbės ir orumo pažeidimo atvejais atsakovu paprastai yra traukiama pati visuomenės informavimo priemonė. Tačiau kokia atsakomybė tenka žurnalistui, parengusiam ir paskelbusiam tokią medžiagą? Apie tai skaitykite www.gzi.lt.
Daugiau

Už mirusio asmens pasisakymus gali atsakyti ir paveldėtojai

Kiekvienas asmuo turi teisę ginti savo garbę ir orumą. Tokia teisė, jeigu šalys nesusitaria, paprastai yra realizuojama teismo tvarka, reikalaujant paneigti paskleistus duomenis, žeminančius asmens garbę ir orumą ir neatitinkančius tikrovės, arba atlyginant tokių duomenų paskleidimu asmeniui padarytą turtinę ir neturtinę žalą.
Daugiau

Kopijavimas internete: kiek tai teisėta?

Visuomenėje nemažai diskusijų kelia klausimas, kiek teisėtas yra interneto turinio kopijavimas. Šiuolaikinės technologijos suteikia be galo daug galimybių lengvai rasti ir pasiekti pageidaujamą informaciją naudojantis interneto paieška, tačiau tuo pat metu ir sudaro lengvesnes sąlygas piktnaudžiauti autorinėmis teisėmis.
Daugiau
1 2